foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BT Eğitici Mustafa İÇLİ Maltepe BT Eğitici Fatih Eğitmeni İstanbul Fatih İngilizce Eğiticisi BT Eğitici Maltepe Fatih Projesi

İlgililere Duyur

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Çevremizde bulunan eğitimden ve projeden habersiz, aynı zamanda bilinçli olarak projenin başarısız olmasını arzulayanların ifade ettiği gibi Fatih Projesi akamete uğramış değildir.

Bilinenin aksine yeni atılımlar ile çalışmalar perçinlenmeye devam ediyor.
Fatih Projesi okul kurulumları devam ederken, aynı zamanda öğretmenlerin eğitimleri ile ilgili yeni projeler üretiliyor.
Proje ne kadar büyük olursa olsun, en son teknolojik aygıtların kullanıma sunulması başarının gerçekleşeceği anlamına gelmiyor. Son kullanıcının yani öğretmenlerin projenin gerçekleştirilmesinde rolü önemlidir. Bu etkenden yola çıkan Eğitim Dairesi hızla ilerleyen projenin eğitimde kullanılmasına yönelik çalışmaları başlatıyor. Günümüze kadar, “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” eğitimleri ile öğretmenler proje ile tanıştırıldı.  2016 yılı içerisinde yüzyüze eğitimler devam edecektir. Eşzamanlı olarak “scorm tekniği” ile uzaktan eğitimler yapılacaktır.
Uzaktan eğitimler sonucunda öğretmenin bilgilenmesini ve teorik odaklı yeterli hale gelmesini sağlanacaktır.
Eğitim sonunda yapılacak sınav ile kurs tamamlanacaktır. İlk aşamada, Türkiye çapında 20.000 öğretmenin eğitime alınması planlanıyor. İlerleyen süreçte uzaktan eğitimler yapılarak, tüm öğretmenlerin temel eğitimleri alması tamamlanacaktır.
Eğitim alma sürecini tamamlayan öğretmenlerin teknolojik konuda bilgi ve yardıma ihtiyaçları düşünülerek danışman öğretmen uygulaması başlatılıyor.  İl ve ilçelerde görevli Fatih Projesi Eğitmenleri, sistem üzerinden, bölgesindeki öğretmene danışman olarak atanacaktır. Fatih Projesi okullarında çalışan öğretmen Proje veya teknoloji ile ilgili bilgileri ve karşılaşılabilecek sorunların çözümü danışman öğretmenler aracılığıyla çözülecek veya destek sağlanacaktır. Sözü geçen yüzyüze ve uzaktan eğitimler ile birlikte branşa yönelik teknoloji destekli kurslar başlatılacaktır.
Bu eğitimlerin sonucunda, öğretmenler fiber ağ yapısı kullanarak Eğitimi Bilişim Ağı(EBA) üzerinden derslerini etkili ve ulaşılabilir içeriklerle işleyecektir. Tüm devlet okullarının öğretmenlerinin yanı sıra özel okul öğretmenleri de EBA üzerinde yayımlanan e-içeriklere ulaşabilmektedir. Aynı zamanda, verilen Fatih tabletlerini de kullanarak, sınıf içinde öğrenciye tablet üzerinde ulaşabilecektir.
Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi yoluna devam ediyor.


SCORM (Shareable Content Object Referans Model -Paylaşılabilir İçerik Nesne Referans Modeli)  tekniği nedir ?  
 e-öğrenme amacıyla oluşturulan eğitim materyalini belirli standartlarda oluşturma tekniğidir. Hazırlanacak materyalde dikkat edilecek standartlar: birlikte çalışılabilirlik, yeniden kullanılabilirlik, yönetilebilirlik, ulaşılabilirlik, devamlılık, ölçeklenebilirlik, sıralama ve dolaşım olarak belirlenmiştir.

Arşivden Bilgiler

EBA Yarışma-Anılarla Öğretmenlik
16 Kas 2016 11:19 - Mustafa İÇLİEBA Yarışma-Anılarla Öğretmenlik

EBA Anılarla Öğretmenlik yarışması düzenliyor. İlk defa düzenlenen yarışmada, Türk Mill [ ... ]

İstanbul’da EBA Tanıtım Toplantısı
10 Oca 2016 13:37 - Mustafa İÇLİİstanbul’da EBA Tanıtım Toplantısı

İstanbul’da EBA tanıtımı toplantısı yapılacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenili [ ... ]

Diğer

Görsel Alan

ag-altyapi-btegitici.png

Her Gün Ücretsiz Program Bölümü

Bu bölümde, ücretsiz olarak kurabileceğiniz programları bulabilirsiniz.

Giveaway of the DayHer gün ücretsiz program fırsatını yakalayın.

Çevrimiçi

Sitede şu an 275 ziyaretçi ve üye bulunuyor.

Google Arama Dizini

Site Ziyaretçisi

675192
BugünBugün828
DünDün832
Bu_HaftaBu_Hafta4231
Geçen_AyGeçen_Ay18749
TamamıTamamı675192

Login Form